Nagyatádi Örömhír

alkalmi hírlevele

2018. Április

Erős vár a mi Istenünk!

„Nézd, én ma áldást és átkot adok elétek. Áldást, ha hallgattok az ÚRnak, Isteneteknek a parancsolataira, amelyeket én ma megparancsolok nektek. De átkot, ha nem hallgattok az ÚRnak, Isteneteknek a parancsolataira, és letértek arról az útról, amelyet én ma megparancsolok nektek, és más isteneket követtek, akiket nem ismertek.” 5 Móz, 11 26-28

Kedves Testvérek, Gyülekezeti tagok!

Mózes búcsúzik az emberektől, mert megérkeztek a Nebó hegyéhez, lassan véget ér a 40 éves vándorút a pusztában. Tudja, hogy nem mehet be az ígéret földjére, Isten azt is kijelentette neki, hogy már csak meglátja a hegyről, az ígéret földjét, azután meg fog halni. Mózes búcsúzik a néptől és azt akarja, hogy tudják, tisztába legyenek vele, mekkora az Istenük, kicsoda az Istenük! Elmondja az összes törvényt és rendelkezést! Hogy mindenki tudja és értse! Elmondja az összes fontos eseményt, ami volt az elmúlt 40 évben. Elmondja a csodákat, amikor látták Isten munkáját, erejét. Érdemes nekünk is számvetést készíteni: milyen fontos igéket adott az Isten, milyen csodákat látok a magam, családom, gyülekezet életében? Hányszor voltam templomba, hallgattam, olvastam –e az Isten igéjét, sikerült-e eljutnom táborokba, evangelizációkra. érdemes tehát mérlegre tenni az elmúlt évet, érdemes mérlegre tenni az életünket. De ne a mi saját véleményünk határozza meg a mérleget, hanem tegyük az ige mérlegére. Mózes is ezt teszi: ha megtartod Isten rendelkezéseit, ha komolyan veszed, akkor áldást nyersz, ha nem veszed komolyan, ha nem fontos számodra akkor viszont átokká lesz. Fontos azt is itt kihangsúlyoznom, ezt a saját népének mondja az Isten Mózesen keresztül, nem a külsősöknek. Ezt úgy kell értenünk,hogy csak a hívőkre vonatkozik, azokra akik Istenhez tartoznak. Ha már Istenhez tartozunk, tartsuk meg törvényeit, rendelkezéseit, ragaszkodjunk Megváltónkhoz. Ha még nem, bíztasson minket az, hogy csak az Úrnál van bűnbocsánat, csak az Úrnál van örök, új élet, érdemes tehát, hozzá térni! Mózes így zárja a beszédeit: Tanúul hívom ma ellenetek az eget és a földet, hogy előtökbe adtam az életet és a halált, az áldást és az átkot. Válaszd hát az életet, hogy élhess te és utódaid is! Válasszuk az ÉLETET! Ámen!

-         Köszönjük a testvérek adományait és teherhordozását. Isten áldja az adakozókat és az adományik helyes felhasználását!

Egyházfenntartás:

A lélekszámban csökkent egyházközségünk fenntarthatósága érdekében az egyházfenntartói járulék ez évtől egységesen 10.000Ft évente, amelynek megfizetése részletekben is történhet!

834Ft/hó

-         Kérjük a testvéreket, ha Isten lelke arra indítja önöket, támogassák gyülekezetünket adományaikkal.

-         Adományaikat átadhatja minden istentiszteleti alkalmaink után gyülekezetünk pénztárosának (Vinkó Sándor), de közvetlen átutalással megteheti a Somogyi Takarékszövetkezetnél vezetett 67000014-11016164 sz. számlaszámunkra, vagy a mellékelt csekk felhasználásával.

Kedves Testvérek! Alapítványunkat megszüntettük!

2x1 százalékról:

Adónk 1%-val egyházunkat a 0035 technikai számon támogathatjuk, illetve az adónk második 1 százalékával az Evangélikusok Közössége az Evangéliumért missziós alapítványt is támogatható. Minden évben rész veszünk a missziói alapítvány táboraiban.

Adószám: 18159659-1-42

További információk: http://eke.lutheran.hu

Köszönjük a felajánlott 2x 1%-t!

-                 Gyülekezeti híreinkről, alkalmainkról olvashatnak internetes honlapunkon a http://nagyatad.lutheran.hu elérhetőségen.

A lelkészi hivatal elérhetősége:

8840 Csurgó, Basakúti u. 2. Telefon: 06-82/471-968

Györgyi Zsolt mobil száma: 06-20/824-8635

E-mail: zsolt.gyorgyi@lutheran.hu

Helyi elérhetőség:

Varga Vince gondnok 06-30/636-0840

Evangélikus istentiszteleti rend 2018-ban

Nagyatádon

Az Istentiszteleteket 11 órakor tartjuk.

Április:

1. Húsvét ünnepe Úrvacsora

15. Húsvét ünnepe u. 2. vas.

Május

6. Húsvét ünnepe u. 5. vas.

20. Pünkösd ünnepe Úrvacsora

Június:

3. Szentháromság ü.u. 1. vasárnap

17. Szentháromság ü.u. 3. vas.

Július:

1. Szentháromság ü.u. 5. vasárnap

15. Szentháromság ü.u. 7. vasárnap Úrvacsora

Augusztus:

5. Szentháromság ü.u. 10. vas.

19 Szentháromság ü.u. 12. vas.

Szeptember

2. Szentháromság ü.u. 14. vas. Úrvacsora

16. Szentháromság ü.u. 16. vas.

Október:

7. Szentháromság ü.u. 19. vas.

21. Szentháromság ü.u. 21. vas.

31. Reformáció ü.16 óra, Úrvacsora (Evang.temp.)

November:

11. Szenth.ü.u.u.ee.(Ítélet)vas. (Úrvacsora)

25. Szenth.ü.u.u.vas. Emlékezés halottainkról

December:

9. Advent 2. vasárnapja

25. Karácsony ünnepe, Úrvacsora

31. Óév este 15,oo óra

Alkalmainkra mindenkit sok szeretettel hívunk és várunk!

Erős vár a mi Istenünk

Fájlok