Elfelejtett jelszó?

Nagyatádi Örömhír

Luther Rózsa

Nagyatádi Örömhír

Gyülekezetünk Újságai a lap alján letölthetőek!

Az Evangélikus Gyülekezet alkalmi hírlevele

2016. március

Erős vár a mi Istenünk!

„Ahogy az anya vigasztalja a fiát, úgy vigasztallak én titeket: Jeruzsálemben kaptok vigasztalást!” Ézs 66,13

Kedves Testvérek, Gyülekezeti tagok!

Isten azt ígéri rendelkezésre áll, bizalmasan, bátran fordulhatunk hozzá. Olyan, mint édesanyánk, akihez mindig mehetünk. Vár bennünket örömünkben, vár bennünket bánatunkban. Átölel, amikor szükségünk van rá, akkor is ölelne, mikor úgy gondoljuk erre nincs nekünk szükségünk. Ezt minden édesanya, édesapa tudja. Szerető szívünk remeg gyermekeink után. Őt, őket akarjuk, nem az ajándékaikat, gondoskodásukat, hanem őket magukat. Isten szeret bennünket, és minket akar, velünk akar lenni. Azt akarja, hogy ott legyünk vele, de sajnos a bűnös életünk elválaszt tőle. Igen, ahogy igéjében is mondja: a bűnt gyűlöli, de a bűnös embert szereti. A bűn elválaszt ettől a szerető öleléstől, elválaszt a vigasztól, a békesség helyétől. Micsoda próféciai örömhír! Jeruzsálemben kaptok vigasztalást! A Golgota tövében, a keresztet szemlélve értheted meg az Isten mérhetetlen szeretetét. Húsvéti örömhír ez. Jézus értem és helyettem halt a kereszten és megnyílt az út a szentek szentjébe, Isten szerető keze ölelésre tárva csak rám vár! Ámen.

-         Köszönjük a testvérek adományait és teherhordozását. Isten áldja az adakozókat és az adományik helyes felhasználását!

-         Gyülekezetünk presbitériumának döntése alapján az egyházfenntartói járulék mértéke az idén nem változott. Keresőképes felnőtteknek havi 667 Ft (évi 8000), nyugdíjasoknak havi 334 Ft (évi 4000). Az országosan elvárt és ajánlott összjövedelem 1 %-ánál ez jóval kevesebb, és nem is lenne elegendő gyülekezeti tagjaink egy részének adományai nélkül.

-         Kérjük a testvéreket, ha Isten lelke arra indítja önöket, támogassák gyülekezetünket adományaikkal.

-         Adományaikat átadhatja minden istentiszteleti alkalmaink után gyülekezetünk pénztárosának (Vinkó Sándor), de közvetlen átutalással megteheti a Somogyi Takarékszövetkezetnél vezetett 67000014-11016164 sz. számlaszámunkra, vagy a mellékelt csekk felhasználásával.

-                 A Somogy Megyei Bíróság 2006 tavaszi bejegyezése alapján, Nagyatádi Evangélikus Közhasznú Alapítvány néven működő szervezetünk is várja adományait. Az alapítványi forma megteremti a lehetőségét a pályázati források igénybevételére későbbi beruházásainkhoz, épület felújításhoz. Természetesen lehetőség van arra is, hogy adományait csekk felhasználásával vagy átutalással fogadni tudjuk.

-                  Működése óta először 2011-ben élhettünk az 1 %-os felajánlások fogadásával. Ezúton is köszönjük, hogy minket választottak! Az idén jóváírt összeget hittantáborozók támogatására, templomunk belső berendezéseinek újítására, rászoruló, idős testvéreink támogatására, szánjuk. Kérjük, hogy adóbevallást készítő ismerőseik körében is ajánlják az alapítványunk adószámának feltüntetésével történő felajánlást!

-                  Alapítványunk adószáma: 18781368-1-14

-                  Az alapítvány számlaszáma:

67000014-11016676-00000000.

-                 Gyülekezeti híreinkről, alkalmainkról olvashatnak internetes honlapunkon a http://nagyatad.lutheran.hu elérhetőségen.

Április:

16. Szth.ü. u. 21. vas.

31. Reformáció ünnepe

November:

6. Szth.ü.u. u. e. előző, Ítélet vas.

20. Szth.ü. u. utolsó, Örök élet vas.

December:

4. Advent 2. vas.

25. karácsony (vasárnap)

31. Óév este (szombat) 15:00

Január :

08. vízkereszt ünnepe utáni 1. vas.

22. vízkereszt ünnepe utáni 3. vas.

Február:

5. vízkereszt ü. u. utolsó vas.

19. 60. vas.

Március:

5. Böjt 1. vas.

19. Böjt 3. vas.

Április:

2. Böjt 5. vas.

14. Nagypéntek

16. Húsvét ünnepe

Alkalmainkra mindenkit sok szeretettel hívunk és várunk!

Erős vár a mi Istenünk

Fájlok